איך בוחרים עורך דין פלילי מומלץ?

אם יש לכם צורך כלשהו בייצוג או ייעוץ משפטי של עורך דין פלילי, דעו כי ישנה חשיבות רבה בבחירת עורך הדין, שיכולה להיות מכרעת עבור העתיד שלכם וההחלטה שיקבל בית המשפט האם להרשיע או להימנע מהרשעה. כיצד יש לבחור את עורך הדין הפלילי בצורה חכמה, ומה עוד כדאי לדעת על תחום המשפט הפלילי?

 

קצת על תחום המשפט הפלילי

תחום המשפט הפלילי הוא אחד מתחומי המשפט הבולטים ביותר בישראל, שכן הוא משפיע על חייו של כל אזרח בכל תחום מתחומי החיים. המשפט הפלילי נועד על מנת להכווין את ההתנהגות של האזרחים, ולחנך אותנו אילו מעשים ופעולות אסור לנו לעשות. אזרח שמבצע את אחת או יותר מפעולות אסורות אלו צפוי להיענש בהתאם לעונש הקבוע בצד כל עבירה, כאשר הענישה לרוב היא בצורת מאסר בכלא.

 

כיצד יש לבחור עורך דין פלילי בצורה החכמה ביותר?

מקצועיות והתמחות

ראשית, חשוב לפנות לעורך דין אשר תחום התמחותו ומקצועיותו הוא תחום המשפט הפלילי, כאשר רצוי שיעסוק באופן יום יומי בתחום העבירה הספציפית שבה אתם חשודים או נאשמים. למקצועיותו של עורך הדין תהיה חשיבות מכרעת בהליך, שכן מידת היכולת שלו לשכנע את בית המשפט בצדקת טענות הלקוח שלו תוכל להשפיע ישירות על השאלה האם הלקוח יורשע או לא יורשע בביצוע העבירה.

 

עשייה קודמת

חשוב לבחון את עשייתו הקודמת של עורך הדין – האם הוא בעל רקורד מוכח של נצחונות בבתי המשפט השונים בהם הוא ייצג לקוחות? האם הוא צבר מספיק שנות עשייה וניסיון? האם הוא מכיר את כל הגורמים הפועלים בתחום הפלילי ויודע כיצד לפעול מולם?

 

אמינות וזמינות

אחת התכונות החשובות ביותר בעורך דין טוב היא אמינות. עורך הדין נדרש לשקף לכם את המצב המשפטי והעובדתי כהווייתו, לא להסתיר מכם אף פרט שיכול להיות רלוונטי להמשך ההליך.

גם אם לדעתו סיכויי ההגנה שלכם אינם גבוהים, עליו לשקף לכם את דעתו זו ולחשוב על אסטרטגיות נוספות, או לכל הפחות לאפשר לכם להתייעץ עם עורכי דין אחרים. פרמטר חשוב נוסף הוא עניין הזמינות – על עורך הדין להיות זמין עבורכם בכל עת, ולאורך כל שלבי ההליך הפלילי.

 

למי ניתן לפנות כדי להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי מקצועי ואמין?

במידה ודרוש לכם עורך דין פלילי אמין ומקצועי, תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט plili.org.il וליצור קשר עם עורך דין פלילי שיוכל לענות על כל הצרכים שלכם, וללוות אתכם בכל שלב משלבי ההליך במיומנות ובמסירות רבה.

עורך הדין הפלילי ידע להתאים לכם את אסטרטגיית ההגנה הטובה ביותר, למצוא את כל ההוכחות והראיות הדרושות על מנת לחזק את הגרסה שלכם, ולייצג את הצד שלכם והסיפור שלכם בצורה הטובה והמשכנעת ביותר.

 

ספר ופטיש של שופט

אולי תאהבו גם את