פתרונות הצללה זולים למרפסת שלכם

בקיץ הישראלי השמש חמה במיוחד וכשאתם יושבים במרפסת אתם תרצו הצללה שתמעט את השפעת השמש ותאפשר מעט קרירות וצל בימים החמים וכמובן שלא תהווה הוצאה יקרה במיוחד.

אז איזה פתרונות זולים יש בשוק?

 

סוככים

ישנם מספר סוגי סוככים שיתאימו למרפסת שלכם בהתאם לגודלה ולמזג האוויר בו אתם חיים.

 

סוכך מרקיזה 

זהו סוכך מעין חצי עיגול שייתן צל למרפסת שלכם ולא יצריך אישורי בנייה מהעירייה. עם זאת, חשוב לאפשר לה להיות פתוחה בחורף לניקוז המים כדי שהיא לא תקרוס. מחירה משתנה בהתאם לגודל וצורת ההפעלה, ידנית או חשמלית, משפיעה גם היא על המחיר.

 

סוכך זרועות 

סוכך מסוג זה דורש קיר תומך, ואם רוצים קיפול חשמלי אז גם נקודת חשמל. חשוב לדעת שזהו סוכך עליון, כלומר ההצללה שלו היא מלמעלה בלבד, והשמש יכולה לחדור מהחזית והצדדים. המחיר מושפע מגודל הסוכך ומסוג ההפעלה שלו – ידנית או חשמלית.

לכל סוגי הסוככים ניתן לבחור לרוב בין שני סוגי בדים: האחד אווירי, עיצובי ואסתטי שנקרא דארלן ומגיע במבחר של צבעים וסגנונות שונים, אך לא יתאים לחורף כי הוא לא אטום. השני, PVC (שמשונית) שאטום למים ולכן יכול לשמש כל השנה. שני הסוגים נמכרים פחות או יותר באותו המחיר.

 

יריעות קירוי אונדולין

אלו יריעות גמישות, גליות, במספר צבעים. אטומות למים, קלות להתקנה, חוסמות קרני שמש ומהוות הצללה טובה בקיץ, וקלות לתחזוקה. גמישותם מונעת את שבירתם או סדיקתם תחת משקל מי הגשמים בחורף. מחירם זול, אך יש לקחת בחשבון שההצללה היא עליונה והשמש עשויה לחדור מהחזית ומהצדדים של המרפסת.

 

ברזנט

ברזנט הוא מעין בד קשיח היכול להוות הצללה למרפסת שלכם. הוא אטום למים, וחוסם את קרני השמש. במסגרתו יש טבעות במרחקים של חמישים סנטימטרים בהם ניתן לקשור חבלים. ברזנט מצריך מבנה כלשהו במרפסת שלכם אליו תוכלו לקשור אותו. ניתן לרוכשו במספר מידות וצבעים ואף בהתאמה אישית לגודל לו אתם זקוקים. מחירו זול.

 

שמשיות

שמשיות יכולות להוות פתרון הצללה זול. עם זאת, יש לקחת בחשבון שרוב הסיכויים שהשמשייה לא תיתן צל לכל שטח המרפסת ובסיסה ייקח גם משטח הרצפה. ניתן למצוא את השמשיות במספר צבעים וגדלים. ישנן אף שמשיות מרובעות ולא דווקא עגולות.

 

לסיכום

אם אתם מחפשים פתרונות הצללה זולים למרפסת, אז יש בשוק מספר אפשרויות. סוככים מסוגי המרקיזה והזרועות הם מבין הסוככים הזולים ביותר בשוק, ולהם תוכלו להתאים את סוג הבד ואת עיצובו לבחירתכם. יריעות קירוי אונדולין הן פתרון זול וקל להתקנה, אך כמו סוכך הזרועות ההצללה היא מלמעלה והשמש עדיין יכולה לחדור מהצדדים ומהחזית. ברזנט כולל מבחר צבעים לבחירה ודיי קל להתקנה. שמשיות ניתן למצוא במבחר צבעים וגדלים, אך שטח ההצללה שלהן מוגבל ובסיסן יתפוס גם משטח הרצפה. תיהנו מהצל.

 

מגן מפני שמש

אולי תאהבו גם את

ביוטק ראשית
העברת חברת ביוטק לחו"ל

חברות ביוטק בארץ יכולות להצליח מאוד בחו"ל עד כדי העברה של כל החברה למדינה אחרת. איך עושים זאת?   הקמת חברה בחול יכולה להיראות כמשימה

קראו עוד »