5 דרכים לשמור על חיי המדף של הספרים שלך

אחסון ספרים באמצעות הנחתם על מדף זו אומנם דרך להציג לראווה את הספרים שרכשת וקראת. אך דבר חשוב לא פחות מאחסון הספרים, הוא שמירה על איכותם וחייהם. במאמר הבא נציג 5 דרכים כיצד לשמור על חיי המדף של הספרים שלך כך שיחזיקו מעמד לאורך זמן. 

 

תנאי אחסון

ראשית, כדי לשמור על חיי המדף של הספרים לאורך זמן, יש להקפיד על תנאי אחסון נכונים. יש לאחסן אותם במקום נקי, יבש, מאוורר שאינו חשוף לאור השמש. הימנעו מאחסון הספרים במקומות בהם יש סיכוי למגע עם מים או מקומות בעלי לחות גבוהה, שיכול להיווצר בהם עובש שיזיק לספרים. הקפידו על ניקוי אבק ולכלכוך מהספרים, שכן אבק מצטבר יכול להזיק וליצור לעיתים פטריות שיזיקו לספרים.

 

הנחת הספרים בצורה נכונה

את הספרים מומלץ להניח על מדפים עמוקים, לשמור על אוורור ולהימנע מדחיפה של הספרים עד לסוף המדף. יש להניח את הספרים בצורה ישירה כך שלא יהיו צפופים או רופפים מידי ולהימנע מעיוות של הספרים וקיפול הדפים. הדרך הטובה לדעת האם הספרים מונחים בצורה נכונה וטובה שתשמור עליהם היא הוצאתם והחזרתם בקלות למקום. להתרשמות ממגוון מדפים שיכולים להתאים לספרים שלכם – הקליקו כאן.

 

ניקיון הידיים לפני המגע בספרים

גם כאשר לא נגעתם בלכלוך באופן ישיר, ונראה למראית עין כי ידיכם נקיות, בכל זאת יש להקפיד לפני הנגיעה בספרים לשטוף את הידיים עם סבון ולאחר מכן לייבש אותן בצורה מוחלטת. כך תוכלו למנוע העברת לכלכוך שאינו נראה לעין, והעברת שומנים הנמצאים בעור שעלולים להזיק לדפי הספרים.

 

סביבת קריאה נקייה

לפני קריאת הספר ודאו כי אתם נמצא בסביבה נקייה מכל מאכל ושתייה העלולים ללכלך את  הספר.  גם כאשר אתם מניחים את הספר על משטח יש לבדוק לפני כן שהמשטח נקי, יבש ואינו דביק. במידה ואתם בכל זאת מעוניינים לאכול ולשתות בזמן הקריאה – הקפידו שלא ללכלך את הדפים.

 

הרחקת הספרים מבעלי חיים

חיות מחמד, חרקים, ועכברים עלולים לשרוט, לכרסם ולקרוע את הספרים. הקפידו לשמור את הספרים בחדר סגור או על כוננית בעלת מדפים גבוהים, לשם חיות המחמד לא יצליחו להגיע. הקפדה על ניקיון של אבק ושאריות אוכל מסביבת הספרים תמנע נזק שעכברים וחרקים עלולים לגרום לספרים.

 

שימוש נכון בספרים בזמן הקריאה

במהלך זמן הקריאה החזיקו את הספר בצורה עדינה ולא בחוזקה, כך שהספר והכריכה לא  יתקמטו. במידה ועצרתם את הקריאה ואתם מעוניינים לסמן את העמוד בו עצרתם, הימנעו מקיפול של פינות העמודים והקימוט שלהם, ובמקום זאת השתמשו בסימניה עדינה.

הקפדה על הטיפים שהצגנו לשמירה על הספרים, תעניק להם חיי מדף ארוכים ותעזור לכם למנוע נזקים, הרס ובלאי של הספרים. 

שמור חיי מדף הספרים

אולי תאהבו גם את

הפחתה בשכר העובד
מה נחשב להרעת תנאים?

חוקי העבודה קובעים כי עובדים זכאים לתנאי עבודה הוגנים, מכבדים ובטוחים, אבל לא כולם עומדים בדרישות החוק. ישנם מקרים שבהם מעבידים לוקחים את החוק לידיים

קראו עוד »
תאונות עבודה
10 עובדות חשובות על תאונות עבודה

תאונות עבודה הן תקריות מצערות שיכולות להיות השלכות משמעותיות על העובדים והן על העסקים והמעסיקים. הבנת הסיבות, ההשפעה ואמצעי המניעה הקשורים לתאונות עבודה היא חיונית

קראו עוד »
דליפה מקצועית
האם ניתן לטפל בנזילות לבד?

נזילות בבית הן בעיה נפוצה ולא קלה שעלולה לגרום לנזק משמעותי לרכוש שלכם, לרבות בעיות במבנה עצמו, וגם להוביל לסכנות בריאותיות שונות. אם גיליתם נזילה,

קראו עוד »
כרטיס דלק
היתרונות של כרטיס תדלוק

כרטיס התדלוק הפך להיות פריט חיוני שנוכח בארנקיהם של תושבים רבים ברחבי הארץ והעולם. השימוש הנרחב בו גרם לנו לצאת ולבדוק באופן מעמיק מה גורם

קראו עוד »