4 סיבות עיקריות למה כדאי לקחת אחריות על החובות שלנו?

לאנשים רבים נצברים חובות. בייחוד בתקופה האחרונה שנהפכת מורכבת וקשה יותר כלכלית – רבים איבדו את העסקים שלהם או יצאו לחופשה ללא תשלום, רבים לא זכאים לדמי אבטלה אך ההוצאות השונות של משק הבית ממשיכות להיות גבוהות ואף גדלות משום שכולם בבית.

בהתאם, החובות רק גדלים יותר ויותר – האם ישנו צורך לקחת אחריות על החובות שלכם ? אם כן, באיזה אופן ומתי ? התשובה הפשוטה היא שבוודאי שכדאי לקחת אחריות על החובות ויש לעשות זאת באופן המהיר ביותר. במאמר זה יוצגו ארבע סיבות מדוע.

 

קלות הפתרון

ככל שמטפלים בחובות השונים שנצברים יותר מהר ככה היכולת להתמודד עם החוב פשוטה יותר. החובות הקטנים ניתנים לכיסוי באופן פשוט יחסית (באמצעות הסדרים שבשלב זה יהיו מקלים עם הבנק, באמצעות מכירת רכוש וכולי).

על אף שמדובר על ירידה שיכולה להיות משמעותית ברמת החיים – ככל שלא תחכו תוכלו לסיים במהירות עם פרק החובות ואף בנזק שהוא בטווח הארוך יחסית פחות. לכן – יש להתעשת במהירות ולתכנן תוכנית יציאה ממצב פיננסי הכולל חובות בהקדם, למידע נוסף yml-law.co.il .

 

מניעת ריביות

ככל שתשלמו את החובות שלכם יותר מהר הם לא יתפחו. חובות שיושבים ומחכים צוברים ריביות ותעריפים מוגדלים שונים שגורמים לכך שתתקשו לשלם את החוב עוד יותר בעתיד. על מנת להקטין כמה שיותר את סך החוב יש לנקוט בפעולות במהירות.

עם זאת, יש לזכור שכנראה שעל מנת לסגור חלק מן החובות סביר שתצטרכו לקחת הלוואה מסוימת – אשר גם היא מטבע הדברים צוברת ריבית. גם כאן – למרות שנצברת ריבית, היא לרוב משמעותית נמוכה יותר ועדיין משתלם לכם לקחת את ההלוואה.

 

ניתוקים, עיקולים והוצאה לפועל

בזמן שהחובות גדלים – כך גם הרצון של הנושים לפעול למימושם גדל והם בוחרים לפנות להליכי הוצאה לפועל. במסגרת הליכי ההוצאה לפועל מגיעים גובי הלשכה ולוקחים רכוש בעל ערך ומוכרים אותו במכירה פומבית על מנת לכסות על החובות.

מדובר על סיטואציה מאוד לא נעימה שאף יכולה להיות מצלקת לילדים אם הם צריכים לראות זאת. במקביל, יכולים להיות מוטלים עיקולים שונים והגבלות על יכולת צריכת המים והחשמל. ניתן למנוע הגעה למצב הזה באמצעות תשלום מהיר יחסית של החובות והגעה להסדרי חוב עם הנושים טרם פתיחת התיקים.

 

ניהול המצב

ככל שהחובות מתפשטים ליותר נושים, נפתחים יותר תיקים להוצאה לפועל שכל אחד מהם בסטטוס אחר – ניהול המצב הפיננסי נהפך להיות מאוד קשה. לא רק שקשה לצאת מהמצב אלא גם קשה לעיתים להבין את חומרתו ולנהלו באופן שוטף.

 

סיכום

כפי שניתן לראות, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לשלם את החובות כמה שיותר מהר על מנת לא להגיע למצב שבו נפתחים תיקים רבים בלשכות ההוצאה לפועל וצוברים ריביות שונות.

4 סיבות עיקריות למה כדאי לקחת אחריות על החובות שלנו

אולי תאהבו גם את