תוך כמה זמן מקבלים הסמכת פראמדיקים?

מי מאיתנו לא שמע את המנוח פראמדיק בחיים שלו? אבל מה אנחנו באמת יודעים עליהם? מי הם הפראמדיקים? תוך כמה זמן מקבלים הסמכת פראמדיקים? כל אלה שאלות שאנשים

רבים שואלים ואינם יודעים את התשובה.

לא הרבה יודעים שמדובר באחד מן המקצועות המצילי חיים ושמדובר בהכשרה ארוכה וקשה לצד מיונים רבים.

אנחנו כאן בכדי לעשות קצת סדר ולענות על השאלות הללו.

 

מה זה פראמדיק בכלל?

לפני שנבין תוך כמה זמן מקבלים הסמכת פראמדיקים אנחנו קודם כל נבין מה זה פראמדיק. מדובר בעצם באדם העוסק במקצוע של רפואת חירום והוא בעל סמכות בכירה בתחום אשר אינו רופא. הוא בעצם מעניק לנו טיפול רפואי מתקדם בתנאי שדה בזמן הופעת הפציעה או המחלה. הוא מבצע את ההערכה הראשית של מצב החולה ונותן את אותו טיפול חירום רפואי. מדובר באנשים שעובדים בתנאי לחץ קשים ומגיעים לאירועים ונותנים את המענה הראשוני אשר יכול להציל את חיי האדם.

 

ואיך הופכים להיות פראמדיק?

בכדי להבין תוך כמה זמן מקבלים הסמכת פראמדיקים קודם כל חשוב להבין שיש לעבור קורס מסודר בעניין. ניתן לעבור את הקורס במישור הצבאי (יש תפקידים של פראמדיקים צבאיים) או במישור האזרחי. ניתן לבצע את הקורס בלימודי בוקר או לימודי ערב. הקורס מתחלק לשלושה שלבים. השלב הראשון הוא שלב עיוני שלומדים בו את לימודי היסוד במקצוע רפואת החירום. מדובר בלימודים תיאורטיים רבים שממצים את כל הנושאים שקשורים ברפואת חירום מטיפול בטראומות ועד לניהול אירועים באופן מקצועי ויעיל. לאחר מכן בשלב השני מגיעים לחלק מעשי שבו עובדים בבתי חולים ומבינים כיצד עובדת המערכת הפנימית. עובדים במחלקות שונות מרפואה דחופה ועל לחדרי ניתוח ומחלקות הטיפול נמרץ. השלב השלישי הוא השלב השלישי והאחרון והוא שלב התרגול. בשלב הזה מתחילים לתרגל במשך תקופה מוקצבת את הנלמד בשלבים הקודמים דרך ניידות הטיפול נמרץ. לאחר השלב האחרון מי שמסיים את הקורס מקבל את תעודת הסמכת הפרמאדיק והוא רשאי לעבוד בתחום. מדובר בתקופת זמן של בין שנה וחצי לשנתיים של לימודים עמוסים וקשים שבסופם מקבלים את ההסמכה.

הפראמדיקים הם אנשים מצילי חיים וכפי שניתן להבין השאלה של תוך כמה זמן מקבלים הסמכת פראמדיקים אינה חשובה וכי היא עוברים הכשרה ארוכה ומקיפה לשם כך שיוכלו לעבוד בתחום. ישנם תנאי קבלה מסוגים שונים הכוללים תעודות בגרות וציוני פסיכומטרי בכדי להתקבל והן ועדות קבלה ומבחנים שונים. מדובר באחד מהמקצועות החשובים ביותר בתחום רפואת החירום ולא כל אחד יכול הן מבחינה מקצועית או מבחינת האופי שלו להיות פראמדיק. לכן אם אתם מעוניינים לקבל עוד פרטים מוזמנים להיכנס לכתובת: https://met.co.il ולהתרשם עוד ממקצועות רפואת החירום אצלנו במרכז לרפואת חירום.

 

פינוי חולה

אולי תאהבו גם את